Mire jó a motivációs levél? Mit tartalmazzon az önéletrajz mellett a kísérőlevél?

Mire jó a motivációs levél?
Mire jó a motivációs levél?

Egy megfelelően összeállított motivációs levél igen jelentős szerepet tölt be:

- segít meggyőzni a HR-est arról, hogy te vagy a lehető legalkalmasabb jelölt egy állás betöltésére, természetesen egy ütős önéletrajzzal kiegészítve.

A kísérőlevél/motivációs levél szerepe, hogy felhívja a figyelmet az önéletrajzban szereplő, a pozícióra releváns ismérvekre és alátámassza azt. Itt adhatunk tanulságot az önállóságról és szakmai igényességről, motiváltságról, ambíciókról az önéletrajz kiegészítéseként.

A motivációs levél írás nem könnyű. A legnagyobb probléma vele, hogy sokan azt hiszik, ennek arról kell szólnia, miért lennének jók az állás betöltésére. A cél azonban az, azt kell leírni, hogy miért szeretnénk az adott pozícióban dolgozni és ez miért lenne jó az adott cégnek.

Ehhez természetsen alaposan utána kell nézni a cégnek, a meghirdetett állásnak, mert a közhelyeket a HR-esek pillanatok alatt kiszúrják. Nyugodtan írhatunk a karriertervünkről, hogyan tervezünk hozzátenni a cég munkájához, miért érezzük úgy, hogy a meghirdetett állásban ki tudnánk teljesedni.

A jó motivációs levél rövid és tömör, legfeljebb négy-öt bekezdést tesz ki, és mindössze egy oldal hosszúságú, jól áttekinthető, egybefüggő, precízen megfogalmazott és helyesírási hibáktól mentes szöveg.